Hakkımda

Faruk Yenici Kimdir?

FARUK YENİCİ kimdir?
FARUK YENİCİ

Faruk Yenici kimdir… 1989 yılında Ankara GATA Hastanesinde doğdum. Anlatılan doğruysa; Ümit adını annem, Faruk adını babam istemiş ve sonucunda Ümit Faruk Yenici adını almışım. Ankara’da kısa süren ikametim sonrasında sırasıyla Ağrı/Doğubeyazıt, Tekirdağ/Çorlu, Ankara, Bursa ve Balıkesir’de ikamet ettim. Bu süre zarfında Çorlu, küçük ve sakin olması bakımından sevdiğim yerlerden biri olmuştur. Özellikle yaz dönemlerinde, ailemle Türkiye’nin her köşesine düzenlemiş olduğumuz turistik geziler sayesinde görmediğim şehir sayısı da hayli azalmıştır.

Eğitim hayatım boyunca genelde sınıfın düzenini bozan yaramaz çocuktum. Öğretmenlerim bu konudan şikayetçi oldukları kadar notlarımın kötü olmasından da şikayetçi olurlardı. Klasik, “zeki ama çalışmıyor grubu”na mensuptum kısaca. Dersler nedense hep ilgi alanımın dışında kalmıştır. İlgi alanıma giren kısa sürelerde sınav sonuçlarımda meydana gelen başarılara ben bile hayret etmişimdir. Bu durum lise ve üniversite hayatım boyunca da pek değişmemiştir.

YÖK tarafından tanınmış olan Harp Okulundan yatay geçiş hakkımı, 2009 yılında başvurunun son gününe yetişerek kullandım. 2007 senesi sonrasında Harp Okulu ne olduğu belirsiz bir durumla karşı karşıya olduğundan, bence kendi açımdan mantıklı bir harekette bulunmuştum. YÖK tarafından; Kırıkkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünün, Harp Okulu ile denk olduğunun düşünülmesi biraz komik olsa da bir seneyi boş geçirmek yerine okula kaydımı yaptırmıştım.

Endüstri mühendisliği bana her zaman gayret edildiğinde yüksek ivme ile hareket edilebilecek bir meslek olarak görünmüştür. Bu yüzden, askeri okuldan ayrılışım sonrasında, lisans eğitimimin endüstri mühendisliği olacak olması benim için çok büyük bir şanstı. Bu şansı değerlendirmek için öğrenciliğim süresince tüm sektörler hakkında temel fikir edinmeye çalıştım. Bu doğrultuda da tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak bir çok farklı işletme bünyesinde çalıştım.

Öz geçmişime yazdığımda “Bu ne böyle, önüne gelen yerde çalışmış ve sürekli iş değiştirmiş” denebileceği düşüncesinde olduğumdan öz geçmişimde belirtmiyor olsam da Enerji, İnşaat, Otomotiv, Bilgi ve İletişim, Dış Ticaret, Finans, Makine, Savunma Sanayi ve Tekstil sektörlerinde bilgi sahibiyim. Bu kadar sektör içerisinde, en stresli sektörün Finans olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Nedenleriyle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için sektörlerin tamamı ile ilgili genel bilgileri vereceğim web sitemin tamamlanmasını bekleyebilirsiniz.

“Endüstri mühendisi olmak isteyenlere tavsiyeler. Neden endüstri Mühendisi olmalıyım, neden olmamalıyım?” gibi bilgilere de kısa süre içerisinde ulaşabileceksiniz.

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »